Atrakcje turystyczne

Park Zdrojowy- to miejsce, do którego wszyscy goście kierują swe pierwsze kroki. Zajmujący ok. 30 ha obszar , na którym znajdują się ogrody tematyczne, alejki, place zabaw, korty tenisowe, ścieżka zdrowia, siłownia na wolnym powietrzu, trialpark i skatepark, pomnik Jana Pawła II, przy którym rozpoczyna się Szlak Papieski w Beskidzie Wyspowym, cmentarz żołnierzy rosyjskich z II wojny światowej, tężnia solankowa.

Przy deptaku spacerowym prowadzącym do fontanny ze słoniami znajduje się rabczański amfiteatr, zwany muszlą koncertową. Szczególnie w okresie wakacyjnym odbywają się tam liczne imprezy dla całej rodziny: koncerty, spektakle, konkursy.

Fontanna ze słoniami to jedno z ulubionych miejsc rabczańskich gości. W okresie letnim kilka razy dziennie odbywają się tu pokazy "woda,światło, dźwięk". (OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU: 15:50 – 16:00 (10 min.), 16:50 – 17:00 (10 min.), 17:50 – 18:00 (10 min.),18:30 – 20:00 (90 min.), 21:00 – 22:00 (60 min.). SOBOTA I NIEDZIELA: 9:50 – 10:00 (10 min.), 10:50 – 11:00 (10 min.), 11:50 – 12:00 (10 min.), 12:50 – 13:00 (10 min.), 14:00 – 15:00 (60 min.), 18:30 – 20:00 (90 min.), 21:00 – 22:00 (60 min.).

Tężnia solankowa- w Parku Zdrojowym, przy Alei Jordana, znajduje się kompleks Pijalni Wód Mineralnych i Tężni Solankowej. Są to drewniane pawilony, w kształcie rotund. W jednym z nich mieści się sala, w której dostępny jest szeroki wybór wód leczniczych. W drugim funkcjonuje ogólnodostępna tężnia – inhalatorium na wolnym powietrzu. Spacerując wokół tężni, wdycha się mikroelementy, które poprawiają nasze samopoczucie.

Park Rozrywki Rabkoland- to ulubione przez wszystkie dzieci miejsce w Rabce. Znajdują się tam atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i dla nieco starszych, a nawet dla dorosłych. Karuzele, tor gokartowy, Auto Bugi, kolejka Safari Train, zadaszony Rura Park, pontony na wodzie, wodna przejażdżka Ice Race, kolejka górska, Dom Śmiechu, Pałac Wampirów, a także Muzeum Orderu Uśmiechu oraz Dom Rekordów i Osobliwości, to tylko niektóre z propozycji.

Rabkoland czynny jest codziennie w okresie letnim:

MAJ - SIERPIEŃ w godz. 10.00- 18.00

WRZESIEŃ w godz. 10.00- 17.00

W razie niepogody czas pracy Parku może być skrócony (np.z powodu całodziennego deszczu). W soboty i niedziele w razie dużej liczby klientów czas pracy może zostać wydłużony.

Teatr Lalek Rabcio- znany w Polsce i za granicą. Ma bogaty repertuar skierowany głównie do dzieci, ale również rodzice znajdą w nim wiele sztuk zawierających prawdy o życiu. Spektakle to świetna okazja, by pożytecznie spędzić czas ze swoim dzieckiem. W repertuarze nie brakuje dobrze wszystkim znanych i lubianych autorów dziecięcej literatury z kraju i zagranicy: Marii Konopnickiej, Marii Kownackiej, Kornela Makuszyńskiego, Janusza Korczaka, Hanny Januszewskiej, Janj Brzechwy, Ewy Szelburg-Zarębiny, Carla Collodiego, Jana Christiana Andersena, Lewisa Carolla, Antoine de Saint-Exupery, braci Grimm, Alana Alexandra Milne, i wielu innych. Szczegółowy repertuar na określony miesiąc jest udostępniony na naszej tablicy ogłoszeń.

Wyciąg narciarski "U Żura"- idealnie utrzymany, biezpieczny wyciąg, który pozwala rodzinom na świetną zabawę. Znajduje sie tu niewielki wyciag dla małych dzieci i początkujących narciarzy oraz wyciąg dłuższy, dla wszystkich, którzy już nieźle radzą sobie na stoku. Do tego szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, przyjemny bufet, niewielka odległość od Rabki i bardzo atrakcyjne ceny.

Muzeum Górali i Zbójników- przy ulicy Sądeckiej prezentuje interaktywną i multimedialną ekspozycję dotyczącą mieszkańców gór, jak rónież zbójników karpackich. Ten budynek z bali, z dwiema izbami- białą i czarną, przez kilka lat służył jako mieszkanie i pracownia Jana Fudali.

Skansen Taboru Kolejowego- w Chabówce znajduje się cudowne miejsce, w którym można poczuć powiew historii. W ekspozycji można znaleźć unikalne, ukazujące rozwój kolejnictwa na ziemiach polskich, zabytki w postaci parowozów, lokomotyw elektrycznych i spalinowych, wagonów – osobowych i pocztowych, pługów, żurawi i wielu innych. W lecie można wybrać się pociągiem retro z Chabówki do Mszany Dolnej.

Leśna Ścieżka Edukacyjna na Krzywoń- od ulicy Podhalańskiej, przy żółtym szlaku prowadzącym na Piątkową Górę, znajduje się około dwukilometrowa trasa przez niewielki las. To miejsce idealnie nadające się na spacer z małymi dziećmi. Na odwiedzających czeka oczko wodne, moczary, punkt widokowy, źródełko i studnia oraz wiele atrakcji przyrodniczych opisanych na przejrzystych tablicach informacyjnych.

Podążając szlakiem żółtym, można dotrzeć na Piątkową Górę, aby zwiedzić piękny kościółek pw. Świętego Krzyża z 1757 roku. Znajduje się on na Szlaku Architektury Drewnianej.

Na Szlaku Architektury Drewnianej znajduje się również rabczański- będący obecnie muzeum- wybudowany w 1606 r. kościół pw. Św. Marii Magdaleny (przy ulicach Orkana i Sądeckiej). Ekspozycja muzelana obejmuje elementy kulturalne mieszkańców Rabki i okolic. Zgromadzono tu m.in. stroje ludowe i sprzęty gospodarskie.

Szlaki piesze

oto niektóre szlaki piesze, na które warto się od nas wybrać:


Szlak czerwony - Rabka Zdrój - Bacówka „Na Maciejowej” (852 m n. p. m)

Długość trasy: 5,5 km; czas przejścia: 2h. Powrót: 1h 15min


Szlak czerwony - Rabka Zdrój - Maciejowa - Stare Wierchy

Długość trasy 9,5 km; czas przejścia: 3h. Powrót 2h 15min.


Szlak czerwony - Rabka Zdrój - Maciejowa - Stare Wierchy - Turbacz (1310 m n.p.m.)

Długość trasy: 16 km; czas przejścia: 5h 15min. Powrót 4h.

Szlak niebieski - Rabka Zaryte - Luboń Wielki (1022 m n.p.m.)

Długość trasy: 3,3 km; czas przejścia: 1h 20min. Powrót 50 min.


Szlak niebieski - Rabka-Zdrój - Olszówka - Poręba - Turbacz (1310 m n.p.m.)

Długość trasy: 19 km; czas przejścia: 5h. Powrót 4h 30 min.

Szlak zielony - Rabka-Zdrój - Zaryte - Luboń Wielki (1022 m n.p.m.)

Długość trasy: 7,4 km; czas przejścia: 2h 20m. Powrót 1h 45 min.


Szlak zielony - Bacówka „Na Maciejowej” - Ponice - Rdzawka - Piątkowa

Długość trasy: 9 km; czas przejścia: 2h 30 min. Powrót 2h 35 min.

Szlak żółty - Rabka Zaryte - Luboń Wielki (1022 m n.p.m.)

Długość trasy: 3,5 km; czas przejścia: 1h 30m. Powrót 55 min.


Szlak żółty - Rabka Zdrój – Piątkowa (715 m n.p.m.)

Długość trasy: 5,3 km; czas przejścia: 1h 20m. Powrót 55 min.

Dojazd

Mapa dojazu

Kliknij aby zobaczyć mapę

Regulamin

Zasady pobytu w Willi

Przeczytaj

Formularz kontaktowy

Zadaj pytanie

Napisz do nas